9.3 C
New York
Sunday, December 10, 2023

قیمت پکیج دیواری و زمینی در بازار ایران در سال 1402 Article – ArticleTed

 پکیج به مجموعه گرمایشی که جهت آب گرم برای گرمایش محیط و آب گرم مصرفی را دارد گفته می شود. 


انواع پکیج زمینی و دیواری آب گرم برای گرمایش محیط و آب گرم مصرفی را فراهم می کند. به دلیل اینکه این دو امکان در یک دستگاه وجود دارد به آن یک پک گرمایشی یا همان پکیج گرمایشی گفته می شود.


انواع پکیج


انواع پکیج گرمایشی دیواری و زمینی با حداقل ظرفیت ۲۲۰۰۰ و حداکثر ۵۵۰۰۰۰ کیلوکالری بر ساعت جهت گرمایش و تامین آب گرم مصرفی واحدهای مسکونی، اداری و تجاری با ابعاد ۶۰ تا ۳۷۰۰ متر مربع کاربرد دارد.


پکیج دیواری در ظرفیت های متنوع ۲۲۰۰۰ تا ۴۵۰۰۰ کیلوکالری بر ساعت و انواع پکیج زمینی در ظرفیت ۲۷۰۰۰ کیلوکالری بر ساعت به بالا تولید و عرضه می شوند.


مشعل به کاررفته در پکیج های ظرفیت پایین تا ۶۰۰۰۰ کیلوکالری بر ساعت از نوع  اتمسفریک می باشد اما در ظرفیت های بالاتر پکیج ها با مشعل مجزا تولید و راه اندازی می شوند.


در پکیج ها سیستم تولید آب گرم مصرفی به دو صورت تولید می شوند:


  • لحظه‌ای : مبدل صفحه ای برای تولید آب گرم مصرفی تعبیه شده است.

  • دارای حجم ذخیره یا  مخزن دار : حجم ذخیره برای آب گرم مصرفی از ۲۵ تا ۲۰۰ لیتر وجود دارد.


قیمت پکیج دیواری و زمینی


قیمت بهترین پکیج موجود در بازار ایران در برند های ایرانی نسبت به برند های خارجی پایین تر و قیمت پکیج دیواری پایین‌تر از پکیج های زمینی است.


همچنین قیمت پکیج های تک مبدل نسب به پکیج دو مبدل و مخزن دار مقرون به صرفه تر می باشد.


تعیین کننده قیمت پکیج مواردی مانند برند ، ظرفیت حرارتی انتخابی شما بر اساس متراژ فضا، نوع تک مبدل یا دو مبدل بودن دستگاه، فن دار و بدون فن بودن پکیج، مخزن دار یا مبدل دار بودن، زمینی یا دیواری بودن آن می باشد.


بهترین پکیج موجود در بازار ایران


در حال حاضر پکیج‌هایی با ضمانت و خدمات پس از فروش خوب بهترین پکیج موجود در بازار ایران می باشد و معروف ترین برند ها اگر ضمانت و خدمات ارائه نکنند ارزش خرید ندارند.


تعدادی از برندهای خارجی مانند آریستون، فرولی و ایمرگاس خدمات بهتری را در مقابل سایر برندهای خارجی ارائه می دهند اما تا زمانی که تحریم‌ها برقرار است بهتر است از پکیج های با برند ایرانی استفاده شود.


پکیج دو مبله


از مزایای پکیج دو مبله یا همان پکیج مخزن دار نسب به پکیج تک مبدل، در سیستم‌های تولید آب گرم مصرفی که دائماً آب تازه در جریان است، از آنجا که اختلاف دمای دو طرف مبدل (آب سرد و منبع حرارتی) نباید بالا باشد و هر چه این اختلاف بیشتر باشد میزان رسوب گذاری در سمت آب سرد نیز بیشتر خواهد بود.


پکیج تک مبدل دارای یک مبدل حرارتی شعله مستقیم از جنس آلومینیوم و مس برای تولید آب گرم گرمایش و آب گرم مصرفی است که دارای دو مدار مجزا است.


در پکیج دو مبدله آب گرم مصرفی به وسیله مبدل حرارتی صفحه ای آب به آب و جدا از مبدل اصلی اولیه گرم می شود.


آب سیستم گرمایش برای رادیاتور ها در مبدل اولیه اصلی شعله مستقیم که در آن آب دائماً در حال سیرکوله است و آب تازه در آن جریان ندارد گرم شده و آب گرم مصرفی توسط مبدل حرارتی ثانویه تولید می شود.

Credit score To Proprietor

Related Articles

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest Articles